tel
Blog
Diş ipi kullanmanın faydaları nelerdir?
Diş ipi kullanmanın faydaları nelerdir?

Ağız ve diş sağlığı için diş ipi kullanımı önemlidir. Özellikle dişlerin arasında sıkışıp kalmış yiyecek parçalarını göremeyen pek çok kişi, diş ipinin gerçekten de gerekli olup olmadığını merak ediyor. İşte diş ipi kullanımının faydaları:

➡️ Ağız hijyenine katkı sağlar.

Diş fırçası ön, arka ve çiğneme yüzeyleri olmak üzere dişlerin üç bölümüne erişir. Bu nedenle ara kısımlara ulaşarak etkin bir temizlik sağlayan diş ipi, ağız bakımının ayrılmaz bir unsuru olmalı.

➡️ Ağız kokusunu önler.

Düzenli diş ipi kullanımı, dişlerin arasında kalan ve kötü kokuya neden olan artıkları yok ettiği için ağız kokusuyla da mücadele eder.

➡️ Ağız içindeki enfeksiyonlar kan dolaşımına karışabilir.

Eğer ağız ve diş sağlığına dikkat etmiyorsanız, herhangi bir enfeksiyon veya iltihap problemi kan dolaşımını etkileyerek daha ciddi hastalıklara neden olabilir. Diş ipi derinlemesine temizlik sağladığı için bu gibi sorunlarla karşılaşmanızı da engelliyor.

➡️ Diş eti kanamalarını önler.

Birçok kişi diş eti kanaması ihtimalini düşündüğü için diş ipi kullanmaktan korkuyor. Ancak diş ipi kullanımı, dişlerin sağlığını iyileştirdiği için farklı bir diş hastalığı yoksa kanamayı da engelliyor.

➡️ Plak oluşumunu önlemeye yardım eder.

Dişleri düzenli olarak fırçalayarak diş sağlığını %100 korumak mümkün değildir. Çünkü diş ipi kullanmamak plak oluşumunu hızlandırır. Plak oluşumunu önlemek ve daha sağlıklı bir gülüşe sahip olmak düzenli diş ipi kullanmanın faydaları arasındadır.
 Diğer Yazılar
© ÖZEL UZDENT AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ 2015 - 2017 Tüm hakları saklıdır.
web tasarım MEDYATÖR